BaselWorld 2017

#Basel #Baselworld #watch #timepiece #messe #fair #Switzerland

1917 rok. W Bazylei startują pierwsze Szwajcarskie Targi Projektowania (MUBA), jedną z ich części zajmują producenci zegarków i biżuterii. 

To w telegraficznym skrócie początek pięknej historii targów, pisanej po dziś dzień pasją ludzi, którzy tworzą, sprzedają albo zwyczajnie pasjonują się sztuką zegarmistrzostwa.

Współczesny obraz Baselworld to ponad 1,5 tysiąca marek, z czego ponad 300 to marki szwajcarskie. To również ponad 100 tysięcy odwiedzających hale na Messeplatz.

Targi w Bazylei to najważniejsze w roku wydarzenie, które przyciąga do Szwajcarii całą światową branżę zegarmistrzowską. Znaleźć tu  można największe i najbardziej prestiżowe marki, najlepszych projektantów, światowej sławy dealerów, dostawców, czy też geniuszy zegarmistrzostwa.

Baselworld wyznacza trendy na nadchodzący rok, to właśnie tu większość producentów pokazuje swoje nowości, to tu zawiązują się największe umowy, tworzą relacje biznesowe i partnerskie.

Nie będzie trywialnym porównanie tego świata do werku zegarka, w którym każdy tryb w relacji z innymi tworzy bajeczny mechanizm potrafiący zachwycić ale i precyzyjnie funkcjonować. Wszystko to spajają wspaniali ludzie, którzy niezależnie od kraju pochodzenia, kultury, poglądów politycznych tworzą tę fascynującą mozaikę. 

Pozwolę sobie również na kilka osobistych przemyśleń. Otóż miałem okazję pracować ze wspaniałymi ludźmi. Pełnymi pasji i zaangażowania, pomocnymi, zawsze uśmiechniętymi, może to z lekka ckliwe, a ja jestem zbyt sentymentalny, ale jeśli przełożymy te wartości na efekt jaki się osiąga, to sukces jest tylko kwestią czasu i tego jestem pewien. Nie pozostaje mi nic innego jak z cierpliwością czekać na przyszłoroczne targi!

Pozdrawiam, Grzesiek

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “BaselWorld 2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s